Jak umeblować warsztat samochodowy?

 

Urządzenie warsztatu samochodowego to zadanie, które stoi przed tymi, którzy chcą zarabiać na naprawianiu samochodów. Otwierając swój pierwszy warsztat warto pamiętać, że można otrzymać dofinansowanie z urzędu pracy. Koszty umeblowania warsztatu i zakupu narządzi mogą wynieść około kilkunastu tysięcy złotych. Zainteresowanym podpowiadamy jak w prosty sposób wszystko zorganizować. Do stworzenia warsztatu niezbędne będzie posiadanie odpowiedniej wielkości pomieszczenia z bramą wjazdową.

Kupno mebli warsztatowych od producenta

meble warsztatowe z metaluZanim zakupimy narzędzia do naszego warsztatu to musimy go umeblować. Można to zrobić za pomocą zwykłych regałów stalowych, ale będzie to mało funkcjonalne rozwiązanie. Na regałach wszystko będzie zalegać bez żadnego ładu i składu, a nie o to chodzi, żeby potem poszukiwać narzędzi po całym warsztacie. W profesjonalnych warsztatach powinien panować ład i porządek. Dlatego najlepiej zakupić meble warsztatowe z metalu, które są odpowiednio przystosowane do celów, w jakich będą wykorzystywane. Meble takie najlepiej zamówić bezpośrednio u producenta. Mogą być wykonane na wymiar, albo według szczególnych zaleceń dotyczących rozkładu szafek czy szuflad. Specjalne meble do warsztatu mają oddzielne miejsca na każdy rodzaj narzędzi. Narzędzia można kompletować samodzielnie, albo zamówić całą szafę narzędziową, która będzie od razu wyposażona we wszystkie niezbędne elementy. W profesjonalnym warsztacie nie może zabraknąć żadnego klucza czy śrubokręta. Producenci mebli warsztatowych metalowych oferują gotowe rozwiązania, które sprawdzą się w każdym warsztacie. Na szczególną uwagę zasługuje solidność mebli wykonanych z metalu. Są one wytrzymałe i stabilne, a przede wszystkim mają funkcjonalności, których nie zastąpimy zwykłymi regałami. Kupując meble bezpośrednio od producenta można sporo zaoszczędzić. Trudno jest je jednak kupić gdzie indziej. Jedynie w wielkich marketach budowlanych i narzędziowych, ale na pewno o wiele taniej będzie, jeśli zamówi się wszystko u jednego producenta.

Chcąc prowadzić warsztat samochodowy trzeba odpowiednio przygotować pomieszczenia, w których samochody będą naprawiane. Nie wystarczy jedna szafka albo kilka regałów. Do każdego warsztatu najlepiej nadadzą się meble metalowe warsztatowe, które zostały zaprojektowane z myślą o funkcjonowaniu warsztatów samochodowych. Korzystnym cenowo rozwiązaniem będzie zakupienie mebli z wyposażeniem. Nie trzeba wtedy kompletować wszystkich narzędzi z osobna. Zamówienie całości będzie po prostu dużym ułatwieniem.