Jak urozmaicić sztuczny strumień w ogrodzie?

 

Wielu ludzi interesuje się projektowaniem swoich własnych ogródków przydomowych. sprawia im to ogromną radość, kiedy co chwilę wymyślają nowe rozwiązania cieszące oko. Doskonałym przykładem nowoczesnego pomysłu na ogród jest sztuczny strumień na ogrodzie. Przy użyciu specjalnej pompy, można stworzyć coś oryginalnego, lecz należy to odpowiednio skomponować pod względem doboru elementów i roślin.

Co pasuje do strumienia w ogrodzie?

tani sztuczny strumień w ogrodzieStrumyk położony na ogrodzie będzie atrakcją dla każdego, kto będzie na nim przebywał. Aby móc cieszyć się jego obecnością, trzeba jednak dobrze to przemyśleć, szczególnie pod kontem kompozycji. Nie trzeba wiele inwestować, bo jest to dość tani sztuczny strumień w ogrodzie. Warto jednak wiedzieć o tym, że podstawowym elementem dekoracyjnym każdego strumienia w ogrodzie będą kamienie. I te kamienie warto, aby miały rożną wielkość i różne kształty, bo im bardziej będą nieregularne, tym sztuczny strumień w ogrodzie będzie wyglądał o wiele bardziej naturalnie. Dobrze jest te kamienie ułożyć wzdłuż brzegów koryta, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby je ustawić po środku cieku. Na pewno będzie to o wiele bardziej interesujące, niż regularny ciek z lejącą się wodą. Jeśli na działce jest znaczny stok, można ciek zrobić w formie teras i w związku z tym stworzona zostanie fantastyczna kaskada. Wystarczy też jeden mały stopień wodny. Bardzo dobrze prezentować będzie się ogródek, na którym pomiędzy brzegami ułożony zostanie mostek. Mostek może być płaski lub półkolisty w zależności od tego, co chcemy. Mimo to jest ogromnie ważnym elementem, który urozmaica tani potok w grodzie. Wspomnieć też trzeba o roślinach, które będą zdobić nasz potok. Warto, aby mały one charakter naturalny. Wskazane są tutaj więc kwiatki kwitnące na wiosnę, tradycyjne tulipany, a także narcyzy. Rewelacyjnie będą wyglądać również konwalię. Potok nieregularny może się wić wokół drzew. Idealnie będzie to wyglądać, gdy pomiędzy meandrami posadzimy tuje, a nawet małe drzewka owocowe lub krzaczki, jak borówki lub porzeczki.

Ogrody z systemami wodnymi można urozmaicać tak, jak eis tylko chce. Można z nich tworzyć ogromne arcydzieła. Co tylko nam wpadnie do głowy, możemy to zrealizować. Powyżej przedstawiono tylko kilka propozycji na to, w jaki sposób można urozmaicić ogród z potokiem sztucznym napędzanym przez specjalne urządzenia. Istotne więc tutaj będą kamienie, rośliny oraz nachylenie. warto też pomyśleć nad elementami, jakimi są mostki. Jest to podstawa do tworzenia ogrodów japońskich.