Jak wybrać wygodny fotelik samochodowy?

Podczas zakupu fotelika samochodowego dla naszego dziecka musimy wziąć pod uwagę bardzo dużo czynników. Na pewno musimy przeanalizować rodzaj fotelika, przeznaczenie wagowe, sposób montażu, rozmiar fotelika i jego dopasowanie do modelu naszego auta, cenę, a nawet wygląd fotelika. Często jednak niedocenianym i pomijanym przy wyborze aspektem jest wygoda fotelika i jego funkcjonalność. 

Wygoda w fotelikach takich firm jak babysafe

babysafe sportDziecko często w swoim foteliku samochodowym spędza codziennie od kilkunastu minut do kilku godzin. Nie można więc pomijać aspektu jego wygody, może mieć ona znaczący wpływ na codzienne funkcjonowanie dziecka, jego samopoczucie, a nawet zdrowie. Przykładem fotelika jest babysafe sport. Jeśli właśnie ten model odpowiada nam w podstawowych aspektach, a także pasuje nam jego wygląd i cena, warto zwrócić uwagę na jeszcze kilka dodatkowych elementów. Siedzenie fotelika powinno być odpowiednio wyprofilowane, by dziecku było w nim wygodnie. W foteliku powinna być dostępna pozycja spoczynkowa, którą można ustawić, gdy dziecko zaśnie. Będziemy mieli wtedy pewność, że główka dziecka nie będzie spadać, a dziecko nie będzie pozostawać w nienaturalnej i niewygodnej pozycji. Ponadto warto zwrócić uwagę także na projekt zagłówka i ochraniaczy ramion, czy na pewno są dobrze dopasowane do dziecka i zapewnią mu odpowiedni komfort i ochronę. Warto zwrócić uwagę na materiał, z którego wykonana jest tapicerka fotelika, bowiem często kiepskiej jakości materiał powoduje brak odpowiedniego przepływu powietrza i dziecko bardzo się poci, co może być niebezpieczne, zwłaszcza, gdy na zewnątrz auta panuje niska temperatura. Przepocone dziecko wyjęte z auta na zimne powietrze może się bowiem bardzo łatwo przeziębić. Zwróćmy więc uwagę na stopień przepuszczalności powietrza materiału, z którego wykonana jest tapicerka, ale także na jego jakość i łatwość czyszczenia. Dzieci bowiem uwielbiają jeść i pić nawet podczas krótkich podróży, dlatego każdy postój na posiłek to doskonała okazja na zrobienie pięknej plamy na tapicerce fotelika.

Wybór fotelika jest bardzo trudny. Warto jednak pamiętać o sprawdzeniu, czy jest on dla dziecka wygodny i czy dziecko spędzając w nim bardzo dużo czasu, będzie zadowolone i wypoczęte. Jeśli bowiem fotelik da w kość naszemu maluchowi, odbije się to na jego codziennym funkcjonowaniu, a może nawet zdrowiu. Dlatego warto przemyśleć wybór fotelika bardzo dokładnie i przeanalizować wybrany przez nas model pod wieloma aspektami, by mieć pewność, że podjęliśmy najlepszą decyzję.