Jakie są zalety izolacji natryskowych?

Kiedy myślimy o materiałach służących do ocieplania budynków na myśl przychodzi nam jedynie styropian oraz wełna mineralna, ponieważ do tej pory tylko one były używane. Jednak od jakiegoś czasu na rynku możemy spotkać również inny materiał a mianowicie piankę  której robi się coraz głośniej, gdyż ma o wiele lepsze właściwości.

Izolacje natryskowe – zalety ocieplania pianką

ocieplanie pianką mazowieckieZapewne wielu z was zastanawia się co to jest w ogóle za pianka i jak można nią ocieplać budynki, ale wszystko po kolei. Otóż piana poliuretanowa składa się z dwóch komponentów. Pierwszy z nich zawiera katalizator, gaz, który odpowiedzialny jest za spienianie się a także alkohole. Natomiast drugi składnik jest mieszaniną izocyjanianów. Pewnie czytając te nazwy większość z was pomyśli sobie, ale czy ten materiał jest bezpieczny, co to w ogóle za składniki, z których powstaje? Odpowiadając na to pytanie: tak, piana pur jest w pełni bezpieczna zarówno dla ludzi jak i dla zwierząt. Należy jednak unikać kontaktu tego preparatu z oczami jak w przypadku większości substancji. Jak nakładana jest taka piana? Oczywiście przy pomocy specjalnych urządzeń, które w dużym stopniu ułatwiają a co najważniejsze przyspieszają w znacznym stopniu ukończenie prac. Sama zdecydowałam się na ocieplanie pianką mazowieckie, ponieważ jej parametry w stosunku do pozostałych były znacznie lepsze. Poszukałam więc firmy, która zajmuje się tego rodzaju usługami, zadzwoniłam i umówiłam się na spotkanie. Po obejrzeniu projektu oraz obliczeniu powierzchni, na której ma być nałożona pianka otrzymałam kosztorys wraz z wliczonymi kosztami prac. Cena nie była, aż tak wysoka jak wszyscy mówili. Była ona adekwatna do ilości prac jaką musieli wykonać pracownicy. Decydując się na tego rodzaju izolację myślałam, że należy jakoś odpowiednio przygotować powierzchnię, na którą będzie natryskiwana piana, ale nie było takiej potrzeby, wystarczy, że powierzchnia jest czysta. Następnie natryskuje się niewielką ilość piany, która błyskawicznie zwiększa swoją objętość, dzięki czemu zabezpieczy każdy nawet najmniejszy otwór. Dzięki temu mamy pewność, że nasz dom będzie porządnie ocieplony a my zaoszczędzimy na rachunkach za ogrzewanie.

Ja zdecydowałam się na izolację natryskową w swoim domu i jestem z tego bardzo zadowolona, gdyż większość wytworzonego ciepła pozostaje w budynku a nie ucieka na zewnątrz. W przypadku tego rodzaju izolacji ocieplenie nawet dużego budynku zajmie zaledwie kilka godzić, co w przypadku pozostałych materiałów jest po prostu niemożliwe. Dodatkowo od wełny można dostać uczulenie.