Jesienna dresowa garderoba

 

Jesień kojarzy się z szarą i ponurą porą roku. Przez krótką chwilę mieni się pięknymi kolorami, ale gdy z drzew opadną już wszystkie liście, pozostaje tylko smutny, prawdziwie pesymistyczny krajobraz. Pamiętajmy jednak, że to od nas zależy, jak wykorzystamy tą z pozoru nieprzyjemną porę roku. Można zamknąć się w domu i spędzając całe dnie przed telewizorem, narzekać jaka ta jesień jest depresyjna. Można również założyć cieplejszą garderobę i pobiegać w pobliskim parku, czy wyjść po prostu na spacer.

Dresowe czapki i kominy wciąż modne

komin dresowyTrochę ruchu i dotlenienie organizmu na świeżym powietrzu potrafi zdziałać cuda. Uwolni endorfiny, które pomogą spojrzeć na ponury krajobraz przychylnym okiem, oraz odnaleźć chęć do działania. Pamiętajmy jednak, że jesienna pogoda potrafi być zdradliwa. Gdy świeci słońce, odczuwalna temperatura może sięgać nawet ponad dwudziestu stopni. Jednak wystarczy, że wyjdą chmury, pojawi się wiatr, a momentalnie zrobi się zimniej nawet o dziesięć stopni. Jak więc ubierać się wychodząc jesienią z domu? Ubierajmy się na tak zwaną cebulkę. Wybierając się na poranny jogging, warto na koszulkę założyć cieplejszą bluzę, którą w razie potrzeby można zdjąć i przewiązać w pasie, gdy zrobi się nam za ciepło. Gdy jest naprawdę chłodno, koniecznie weźmy coś na szyję. Niech to będzie wygodny i ciepły komin dresowy. Jest nie tylko modny, ale też bardzo praktyczny. Pasuje zarówno do stylu sportowego, jak i do klasycznego jesiennego płaszcza. Wybierając go w komplecie z czapką, czy opaską, będzie stanowił bardzo stylowy dodatek do naszego stroju. Komin dresowy jest także świetnym rozwiązaniem dla dzieci, które nie przepadają za noszeniem szalików. Większość dzieciaków nie lubi tracić czasu na zakładanie i wiązanie szalika, dlatego, wychodząc ze szkoły, najczęściej szybko narzucają na siebie kurtę i pędzą do domu. Komin zamiast szalika z pewnością przekona dziecko do osłony dekoltu i szyi w chłodne dni. W te zimniejsze dni pamiętajmy o ochronie głowy. Cienka bawełniana czapka, czy nawet opaska zasłaniająca uszy i okrywająca czoło, uchroni przed przewianiem i bólem głowy w wietrzne dni. Natomiast gdy jesteśmy zmuszeni do wyjścia z domu, gdy akurat pada deszcz, warto zaopatrzyć się w przeciwdeszczową, nieprzemakalną pelerynę. Dzięki temu, że jest długa, ochroni przed przemoczeniem nawet spodnie. Ma to ogromne znaczenie przede wszystkim u dzieci, które idąc do szkoły w deszczu, nie będą musiały spędzać kilku godzin w przemokniętych spodniach.

Choć pogoda jesienią najczęściej nie zaprasza do ruszenia się z domu, warto choć od czasu do czasu zmobilizować się do wyjścia i rozruszać na powietrzu. Ubierzmy ciepło siebie, dzieci i wybierzmy się na rowerową wycieczkę, na spacer do parku lub poszaleć na placu zabaw. Wiele z tych atrakcji niebawem będzie poza naszym zasięgiem, kiedy przyjdzie sroga zima, dlatego warto wykorzystać te ostatnie tygodnie jesieni w aktywny sposób.