Malowanie ścian farbami różnego koloru

 

Ostatnio naszła mnie ochota na wielkie zmiany w moim życiu. Zaczęłam oczywiście od odświeżenia wnętrza mojego mieszkania. Chciałam poczuć taki przypływ świeżej energii. Do tej pory miałam białe ściany i teraz zapragnęłam mieć je w kolorze. I tutaj musiałam się trochę zastanowić. To ważne jaki kolor farby się wybierze. Niektóre farby działają uspokajająco a inne nawet pobudzająco. A ja chciałam takie i takie. Te uspokajające dałabym do sypialni, a te kolory pobudzające to do salonu i kuchni. I chyba tak zrobię.

Ciekawe kolory farb na ścianach

farby w LublinieW łazience oraz w korytarzu nie muszę malować ścian, ponieważ mam tam położone kafelki. Może kafelki w korytarzu mogą być dla was zaskoczeniem, to u mnie one bardzo pasują. W sumie te kafelki w korytarzu imitują taką cegłę, więc bardzo dobrze to wygląda. A jak łatwo się sprząta. To skoro odeszły mi dwa pomieszczenia , to zostały mi już tylko cztery. A mianowicie kuchnia, salon oraz dwa pokoje. W kuchni musze mieć żywy kolor taki, który doda mi energii. W tym celu wybrałam kolor pomarańczowy z nutą brązu. W katalogu bardzo dobrze te zestawienie kolorów farb dobrze wyglądały, więc u mnie też to się sprawdzi. Farby w Lublinie można kupić w wielu sklepach budowalnych  czy też w takich, w których są sprzedawane same farby. Ja wybrałam się do sklepu z samymi farbami. W końcu tam z pewnością jest większy wybór niż w sklepie budowlanym. można by było też zamówić farby przez internet, ale w sklepie mam gwarancje, że te farby będą świeże i przydatne do użycia. Wracając do kolorów moich farb, to w salonie zdecydowanie chce mieć kolor beżowy. On jest taki pogodny, więc będę się dobrze czuć siedząc i oglądając na przykład telewizor. W deszczowe dni, ten kolor beżowy dobrze wpłynie na nastrój, można się rozweselić. W sypialni muszę wziąć jakiś kolor, który będzie kojący i pozwoli mi szybko zasnąć. Nie wiem może kolor zielony będzie najlepszym rozwiązaniem, ale taki jasny, nie ciemny. Aby farby te długo trzymały zdecydowałam się kupić takie, które można łatwo czyścić. Wiadomo czasami si zdarza, że ubrudzi się ścianę. Mając specjalną farbę odporną na zmywanie, z łatwością usunę zabrudzenia i kolor na pewno zostanie taki jaki był zaraz po pomalowaniu. Tak więc znając już kolory farb jakie chciałbym mieć na sowich ścianach, wybrałam się do sklepu i je kupiłam. Do tego dokupiłam pędzle i wałek do malowania ścian i mogłam zacząć malować swoje ściany. Myślę, że te malowanie powinno mi zająć góra dwa dni. W końcu sama będę te ściany malować.

Chcąc coś zmienić w swoim życiu zaczęłam od zmian zewnętrznych i to mojego mieszkania. Moje mieszkanie potrzebuje trochę kolorów. do tej pory górował kolor biały, więc zdecydowanie chce mieć teraz trochę kolorów na ścianach. Aby tak się stało to wystarczyło kupić odpowiednie farby. Bardzo uważnie dobierałam kolory. Nie wiem czy wiecie, ale niektóre kolory działają różnie na człowieka. Jedne mogą uspokajać, a inne pobudzać. Dlatego te łagodne kolory i o stonowanym kolorze dałam do sypialni i salonu, a te bardziej żywe do kuchni i gabinetu.