Mezoterapia mikroigłowa przy użyciu Dermapenu

Mezoterapia mikroigłowa z użyciem technologii Dermapen jest zabiegiem, który pobudza i regeneruje włókna kolagenu oraz elastyny. Dzieję się tak poprzez mechaniczną stymulację z użyciem specjalistycznej głowicy posiadającej kilkanaście mikroigieł nakłuwających skórę. To właśnie te mikrourazy powodują pobudzają naturalne zdolności organizmu do naprawy naskórka.

Zabieg z użyciem technologii Dermapen

mezoterapia mikroigłowa - dermapenMezoterapia jest zabiegiem o bardzo szeroki zakresie działania. Przede wszystkim poprawia się mikrokrążenie, a co za tym idzie dotlenienie tkanek. Napięcie skóry w widoczny sposób wzrasta, a zmarszczki zaczynają się redukować. Dzięki temu owal oraz kontury całej twarzy ulegają zauważalnej poprawie. W ostatnim czasie bardzo popularna stała się mezoterapia mikroigłowa – Dermapen jest nowoczesnym urządzeniem, a jego działanie opiera się na zasadzie automatycznego nakłuwania skóry dzięki pulsującym igłom. Są one bardzo małe i wnikają do skóry na głębokość od 0,5 milimetra do 2 milimetrów. Dodatkowym atutem jest możliwość zaaplikowania wielu substancji aktywnych w głąb skóry właściwej. W połączeniu z odpowiednimi preparatami jest to skuteczna broń w walce z różnymi defektami na przykład z bliznami, rozstępami czy zmarszczkami. Jak wygląda sam zabieg? Przed przystąpieniem do niego skóra jest znieczulana specjalnym kremem. W zależności od wielkości obszaru całość trwa od piętnastu do trzydziestu minut. Zabieg powinien być wykonywany z użyciem sterylnej, jednorazowej głowicy, która posiada kilkanaście cienkich igieł. Wykonane są one ze stali chirurgicznej. Specjalista, który go wykonuje ustala na jaką głębokość mają być wykonane nakłucia. Dla lepszych efektów stosuje się specjalne koktajle zawierające na przykład kwas hialuronowy, witaminy, aminokwasy itp. Po zabiegu nakłada się krem lub maskę regenerująco gojącą. Podrażnienie po zabiegu może utrzymywać się do dwóch dni i w tym czasie należy unikać takich miejsc jak basen i sauna. Niewskazane są również ćwiczenia, gorące kąpiele oraz picie alkoholu.

Taki zabieg daje dużo widocznych efektów, ale należy regularnie go powtarzać. Musi być on wykonywany w określonych przerwach. Ilość i częstotliwość zabiegu zależy od rodzaju problemu z jakim się zmagamy. Warto również dowiedzieć się jakie są przeciwwskazania do jego wykonania przed podjęciem decyzji o zapisie do konkretnego salonu, który się tym zajmuję. Jego koszty są zależne od obszaru i wahają się w granicach od 300 złotych wzwyż. Czasami warto zdecydować się na tego typu mezoterapię, ponieważ posiada ona wiele zalet.