Niezawodne kurtyny z folii PCV

 

Niezawodną metodą na osiągnięcie ogromnych oszczędności wynikających ze zużycia energii grzewczej jest segmentacja dużych powierzchni hal produkcyjnych i magazynowych. Nie jest to jedyna korzyść wynikająca z przemyślanego podziału przestrzeni. Wydzielenie samodzielnych sekcji produkcyjnych i magazynowych ma bardzo duży wpływ na podniesienie wydajności i jakości produkcji. To również poprawa komfortu i bezpieczeństwa pracy. Podstawowym sposobem podziału przestrzeni jest użycie przegród paskowych z PCV.

Kurtyny paskowe na wymiar

przegroda paskowaKurtyny paskowe stały się bardzo pożądanym materiałem do budowy transparentnych ścian działowych już dość dawno temu. Mimo to nie znaleziono do tej pory innego bardziej wydajnego i ekonomicznego sposobu by znaleźć ich następcę. Współczesna przegroda paskowa ciągle ewoluuje i przybiera bardzo specjalistyczny charakter. Wytwarza się specjalne parawany spawalnicze, kurtyny z dużą zawartością plastyfikatorów do chłodni i mroźni oraz wiele innych znajdujących zastosowanie w szczególnych warunkach. Podstawowe kurtyny z pasów folii PCV wykonuje się w dwóch wariantach jako mocowane na stałe lub przegrody przesuwne wykorzystywane w miejscach o sporadycznym natężeniu ruchu. Ogólna budowa kurtyn paskowych polega na zamontowaniu w metalowych zawiesiach odpowiedniej grubości, szerokości i długości pasów. Wszystkie kurtyny wykonuje się na specjalne zamówienie. Muszą one odpowiadać pod względem wszystkich parametrów do miejsca montażu. Tak przygotowane kurtyny zapewnią pożądaną izolację termiczną i akustyczną. Kurtyny paskowe zapewniają również bardzo dobrą barierę przed zanieczyszczeniami stałymi oraz oparami i owadami. Zamontowanie kurtyn przemysłowych przynosi bardzo duże oszczędności w wydatkach na energię cieplną, której zużycie znacznie spada. Kurtyny przemysłowe służą do separacji powierzchni na działy produkcyjne i magazynowe oraz służą do wydzielenia obszarów linii produkcyjnych, pojedynczych urządzeń i maszyn oraz stanowisk pracy. Stosuje się je również do wydzielenia stref o podwyższonej czystości.

Folie PCV, z których wykonane są kurtyny paskowe charakteryzują się dużą wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne, które mogą powstać w wyniku naprężeń i uderzeń. Pasy folii na krawędziach są specjalnie zaokrąglone by były w pełni bezpieczne dla pracowników. Kurtyny paskowe są odporne na większość substancji chemicznych w postaci zasad i kwasów. Wykazują też dużą odporność na działanie substancji oleistych. Pełen zakres zastosowań kurtyn paskowych można znaleźć na stronach internetowych producentów.