Nowe części do koparek CAT

Pojazdy Caterpillara były bardzo polecane ze względu na ogromną żywotność i bardzo niskie zużycie podzespołów, aczkolwiek nawet one wymagały okresowej konserwacji. Koparki, które na placach budowy pozostawiane były często na otwartym powietrzu i były ciągle wystawione na działanie pogody należały do najczęściej zużywającego się sprzętu, i nawet ogromna wytrzymałość na uszkodzenia nie eliminowała całkowicie konieczności wymiany części by zapobiec poważniejszym awariom sprzętu.

Wytrzymałe podzespoły Caterpillara

solidne części do koparek catProjekt który wykonywaliśmy wymagał bardzo ekstensywnych prac ziemnych, dlatego koparki były naszym głównymi narzędziami ciężkimi, pracując niemal bez przerwy. Teren na którym wykonywaliśmy roboty ziemne należał do bardzo trudnych, niejednokrotnie wymagając bardzo dużego wkładu pracy by wykonać wyznaczone zadania, co odbijało się dość widocznie na stanie sprzętu. Zamiast ryzykować możliwość powstania awarii sprzętu i tym samym opóźnień pracy, zdecydowaliśmy zaopatrzyć się w solidne części do koparek CAT w lokalnym salonie sprzętu budowlanego. Do pojazdów Caterpillara często były wypuszczane nowe serie podzespołów, nawet do tych koparek które wprowadzone zostały do sprzedaży nawet przeszło dziesięć lat wstecz, dlatego też wymiana części na nowe nie tylko umożliwiała utrzymanie dobrego stanu technicznego, ale w wielu przypadkach również podniesienie osiągów do nowego standardu. Najczęściej pojawiającymi się częściami i narzędziami do koparek były wymienne łyżki, zarówno do prac standardowych jak i wyspecjalizowane. Nowe warianty były znacznie lepiej skonstruowane niż stare wersje, umożliwiając o wiele łatwiejszą pracę i mniejsze obciążenia w trudnym terenie. Równie duże zapotrzebowanie było na wszelkiego rodzaju podzespoły wewnętrzne, głównie hydrauliczne, które wystawione były na największe obciążenia, a tym samym należały do najbardziej narażonych na wszelkiego rodzaju usterki, oraz na filtry powietrza czy paliwa, zużywające się najszybciej ze wszystkich części.

Nowe części Caterpillara były jednak coraz bardziej wytrzymałe i żywotne, dlatego też w przeciwieństwie do części zamiennych i narzędzi od większości pozostałych producentów ciężkiego sprzętu, zakup sprzętu od CAT był jednorazową inwestycją na bardzo długi czas. Podzespoły były również objęte gwarancjami jakości, umożliwiającymi wymianę dowolnego elementu wewnętrznego lub narzędzia które nie spełnia norm jakościowych lub ulegnie uszkodzeniu w trakcie pracy w trakcie trwania okresu gwarancyjnego.