Organizujemy wypad na kajaki

 

Uwielbiam lato. Jest to dla mnie wyjątkowy czas, w którym dużo przebywam z przyjaciółmi i chłonę piękno natury, nie tylko polskiej, ale też zagranicznej. Co roku mam dobrze zaplanowane wszystkie wolne dni. W planach jest oczywiście dłuższy wylot poza Polskę, ale też mnóstwo drobniejszych wypadów rekreacyjnych w naszym kraju. Dwa lata temu po raz pierwszy miałam okazję uczestniczyć w spływie kajakowym. I zakochałam się w takiej formie spędzania czasu ze znajomymi. Można bowiem połączyć wyciszenie ze wspólnym biesiadowaniem przy ognisku. 

Spływ kajakowy w malowniczym miejscu

wyjazd na kajaki - podlasieKontakt z naturą jest bezwzględnie potrzebny każdemu człowiekowi. Przyroda nas wycisza, daje nam możliwości ucieczki od codziennych problemów i skłania do refleksji nad sensem niektórych spraw. Pewnie dlatego wszelkie najlepsze sposoby na wypoczynek dotyczą właśnie przebywania na łonie natury. Ja uwielbiam spędzać czas wakacyjny z przyjaciółmi, poświęcając część wolnego czasu na podziwianie naszego kraju. Jakiś czas temu zakochałam się w spływach kajakowych i co roku staram się teraz zorganizować chociaż jedno tego typu wydarzenie. Właśnie od niedawna planujemy ze znajomymi tegoroczny wyjazd na kajaki – podlasie okazało się być naszym głównym celem. Nigdy tam nie byłam, a czytałam, że jest to jedno z najpiękniejszych miejsc w naszym kraju, zupełnie nietkniętych ludzką ręką. Jest tu mnóstwo bajecznych lasów i rzek, które przez nie przepływają. Z tego, co udało mi się dowiedzieć, tutejsze trasy zaliczane są do jednych z najbardziej malowniczych w całym kraju. Z racji tego, że mieszkamy od Podlasia dość daleko, nasz tegoroczny wypad na kajaki będzie trwał aż pięć dni. Z tego trzy dni poświęcimy na sam spływ z noclegami pod namiotem, a resztę na zobaczenie tamtejszych atrakcji. Mimo, że do wyjazdu jeszcze dwa miesiące, już nie mogę się doczekać. Za każdym razem, bowiem, kiedy wybieram się na spływ, mimo fizycznego zmęczenia, psychicznie czuje się doskonale. Wracam wówczas do domu wypoczęta i pełna energii do realizacji moich codziennych zadań.

Uważam, że spływ kajakowy jest jednym z przyjemniejszych pomysłów na wykorzystanie lata. Każdy, kto chociaż raz miał okazję doświadczyć tej ciszy i odcięcia od świata ludzi, chce przeżyć to jeszcze raz. W tym roku planujemy wyjazd z przyjaciółmi na Podlasie. Tam przez trzy dni przepłyniemy wybraną już przez nas trasę. Z tego, co udało się nam dowiedzieć, to te rejony naszego kraju są niezwykle malownicze i idealnie nadają się na spływy kajakowe właśnie.