Ozdobne stroiki z wykorzystaniem suszu egzotycznego

Stroiki z suszu to doskonała alternatywa dla innych ozdób i dekoracji. Można na nich umieścić świece zapachowe lub skroplić naturalnym olejkiem eterycznym, by poza walorem dekoracyjnym, roznosiły piękny zapach po pokoju. W przeciwieństwie do stroików sztucznych charakteryzują się zdecydowanie lepszymi walorami estetycznymi i pasują do większości wnętrz.

Susz ozdobny egzotyczny – idealny na stroik

susz egzotycznyStroik można wykonać tak naprawdę ze wszystkiego, jednak wyjątkowym pomysłem jest zastosowanie suszu egzotycznego. Podobnie jak inne suszki, są to zasuszone kwiaty, owoce i trawy, z tym wyjątkiem, że nie pochodzące z Polski, lecz z odległych, egzotycznych krajów. Są to między innymi kwiaty i owoce lotosu, eukaliptusa, naturalne łupiny, mech, czy trawy stepowe. Niektóre z nich doskonale nadają się do stworzenia bukietów, inne przeznaczone są typowo do wykonania stroików, a część doskonale sprawdzi się w obu tych kategoriach. W zależności od rodzaju i wyglądu stroika można zatem do woli przebierać pomiędzy różnymi odmianami suszonych roślin. Stroik można przygotować od razu pod  umieszczenie w niej świeczki, tworząc dla niej miejsce, lub usypać w ozdobnym półmisku, by następnie skroplić go olejkiem eterycznym. Ostateczny wygląd stroika zależy w pełni od kreatywności i zaangażowania osoby go robiącej. Może być wielobarwny lub utrzymany w stonowanych, naturalnych barwach. W sklepach można znaleźć zarówno gotowe mieszanki suszu, jak i każdy z gatunków roślin oddzielnie. Dzięki temu samodzielnie można stworzyć wyjątkową mieszankę lub kompozycję. Wszystkie dostępne w sklepie materiały dostępne są na ogół w różnych wariantach kolorystycznych – susz egzotyczny barwiony lub nie. Do przygotowania stroika, przydatne mogą być dodatkowe narzędzia i materiały. Przydać może się baza w postaci gąbki florystycznej lub styropianu. Ponadto niezwodne będą nożyczki i różnego rodzaju kleje – w tubce, lub na gorąco. Ciekawym uzupełnieniem kompozycji mogą okazać się różnego rodzaju przyprawy – cynamon lub gwiazdki anyżowe, które nie tylko wzbogacą wygląd stroika, lecz także nadadzą mu niepowtarzalny, korzenny zapach – doskonały na okres jesienny i zimowy.

Wykonanie stroika z suszonych roślin nie jest zajęciem trudnym, jednak wymaga odrobiny precyzji i zaangażowania. Własnoręczne przygotowanie takiej ozdoby z pewnością stanie się powodem do dumy, a jego widok będzie wzbudzał miłe i ciepłe uczucia. Tak przygotowany stroik można także podarować bliskiej osobie z okazji świąt lub urodzin, co na pewno będzie wyjątkowym prezentem.