Panoramiczne zdjęcia z perspektywy lotu

W miarę rozwoju technologicznego, na rynku pojawiają się nowe gadżety i możliwości. Duży rozwój można stale zaobserwować w dziedzinie fotografii. Jest już ona ogólnodostępna – w zasadzie dla każdego z nas. Większość ludzi nie wyobraża sobie życia bez korzystania z wielofunkcyjnych smartfonów. To za ich pomocą mamy możliwość robienia zdjęć w zasadzie w każdej chwili, a ich jakość zaczyna dorównywać jakości zdjęć wykonywanych za pomocą profesjonalnych aparatów fotograficznych. Jednak minie jeszcze sporo czasu, zanim całkiem je zastąpią.

Zdjęcia panoramiczne robione z lotu ptaka

zdjęcia sferyczne z lotu ptakaProfesjonalne fotografowanie wymaga nie tylko odpowiedniego technicznie oraz jakościowo sprzętu, ale także umiejętności. Trzeba wiedzieć z jakiej perspektywy najlepiej wykonywać zdjęcia, jak dobrać oświetlenie, czy w jakiej pozycji je złapać, jeśli pochodzi z naturalnego źródła. Wszystkie te elementy składają się na dobre jakościowo zdjęcia. Nowoczesne technologie stwarzają nam możliwości do wykorzystania innowacyjnych metod fotografowania. Autorzy zdjęć prześcigają się już nie tylko w kwestii kreatywności ujęć, ale także w wykorzystywaniu technologii i robieniu zdjęć z różnych punktów widzenia. Wykorzystują do tego różne technologie, takie jak na przykład popularne ostatnio filmowanie, czy fotografowanie przy pomocy latających dronów. Istnieją również firmy, które wykonują na zlecenie zdjęcia sferyczne z lotu ptaka. Fotografia sferyczna to nowoczesny rodzaj robienia zdjęć, które pozwala na odwzorowanie fotografowanego miejsca w objęciu 360 stopni – nie ograniczona jest kadrem. Daje nam to pełniejszy i szerszy obraz. Zdjęcia takie są przydatne, kiedy chcemy zobrazować spore obiekty, rozległe atrakcje turystyczne, czy wielkopowierzchniowe tereny. Dzięki perspektywie z lotu ptaka dostrzegamy obiekty, które ciężko jest wyłapać z punktu widzenia przechodnia.  Umieszczając takie zdjęcie na swojej stronie internetowej, czy portalu społecznościowym zachęcamy do odwiedzenia naszego obiektu turystycznego, lub obszaru.

Jeśli nie słyszeliśmy jeszcze nigdy o możliwości panoramicznej fotografii z perspektywy lotu ptaka, a chcemy w sposób wyczerpujący zaprezentować potencjalnym turystom, inwestorom, czy kupcom (w zależności od charakteru obiektu czy terenu) swoją powierzchnię, powinniśmy wybrać właśnie ten sposób. Zyskujemy całkiem nowy punkt spojrzenia na dany obszar, a także obraz, który możemy wykorzystać jako element promocji: miasta, obiektu turystycznego, czy obszaru zrealizowanej inwestycji.