Paszociąg w chlewie

Gospodarstwo otrzymałem w spadku po ojcu. Nie byłem z tego początkowo zachwycony. Wydawało mi się, że w dzisiejszym świecie nikt już nie docenia rolników. Będąc zwykłym gospodarzem, nie mogłem liczyć na to, że zainteresuje się mną piękna kobieta. Która by chciała spędzić całe życie na wsi? Jednakże popularność pewnego programu telewizyjnego, który pomaga rolnikom znaleźć żony, sprawiła, że uwierzyłem w siebie. Chciałem się zgłosić do tego show, jednak najpierw postanowiłem zadbać o swoje gospodarstwo, trochę je unowocześnić, żeby dobrze prezentowało się w telewizji.

Zakup paszociągu spiralnego

paszociąg spiralnyNa pierwszy ogień poszedł chlew – to znaczy, nie zamierzałem go spalić, a dodać trochę nowoczesnej technologii. Skupiłem się przede wszystkim na tym, aby udoskonalić sposób żywienia świń. Do tej pory po prostu wybierałem paszę z silosu za pomocą wiadra, z tym wiadrem o pojemności 10 litrów udawałem się do chlewu i nasypywałem świniom do koryta. Tymczasem obecnie dzięki nowoczesnej technologii istnieją takie cuda jak na przykład paszociąg spiralny! To urządzenie działające dzięki napędowi z przekładnią. Podstawowy element stanowi jednostka kontrolno-wyładowcza, która jest odpowiedzialna za dostarczanie paszy. Pasza znajduje się oczywiście w zbiorniku, połączonym z rzeczoną jednostką za pomocą rury paszowej oraz spustu paszy. Dzięki paszociągowi szybko i sprawnie, za jednym zamachem, w każdym świńskim kojcu może znaleźć się odpowiednia ilość paszy! Wszystkim steruję oczywiście ja, za pomocą specjalnej szafki sterującej, którą producent dostarcza oczywiście w standardowym zestawie z paszociągiem spiralnym. Taki paszociąg to rozwiązanie nowoczesne, które powinno znaleźć się w każdym gospodarstwie walczącym o miano rozwijającego się. A chciałem, żeby moje takie było. Zdecydowałem się zakupić taki paszociąg spiralny 90 mm, który charakteryzował się wydajnością 4500 kg/h. Było to dopasowane rozwiązanie do wielkości mojego chlewu oraz ilości świń.

Zakupiłem paszociąg przez internet, po trzech dniach roboczych był już u mnie wraz z ekipą montażową, która zadbała o to, aby instalacja przebiegła w stu procentach poprawnie. Z nowym paszociągiem mój chlew prezentował się o wiele lepiej. Teraz już nie obawiałem się wystąpić w telewizji. Miałem nadzieję, że znajdę w ten sposób żonę. Kobiety zobaczą bowiem, że moje gospodarstwo jest nowoczesne i że mam pieniądze, aby w nie inwestować. Cieszę się, że znalazłem ten paszociąg i zdecydowałem się go kupić. Liczę, że teraz moje życie się odmieni i to na lepsze.