Przenośny terminal płatniczy

 

Kasę fiskalną musiałem kupić podczas zakładania własnej działalności jako producent i sprzedawca ozdób historycznych, i początkowo miałem dość dużo problemów z jej używaniem, zwłaszcza podczas wyjazdów, choć z czasem byłem w stanie się przyzwyczaić do jej obecności. W miarę upływu czasu, jednak, zdążyłem przyzwyczaić się do jej obecności na tyle, że samo korzystanie z niej było dość intuicyjne i łatwe. Wtedy też poważnie zacząłem zastanawiać się nad jej podrasowaniem.

Nowoczesny terminal do przenośnej kasy fiskalnej

terminale płatnicze w GdańskuNa pokazach, gotówka była niemal jedyną formą płatności, gdyż większość kolegów, prowadzących stragany nie miało własnych kas fiskalnych a ci którzy mieli, zazwyczaj nie używali terminali. Jednak wielu turystów często pytało o możliwość zapłaty kartą za kupowane towary, i w końcu doszedłem do wniosku iż taki dodatek tylko zwiększyłby zyski, mimo iż był niejako dość dużą inwestycją. Przede wszystkim, musiałem znaleźć terminal współpracujący z kasą przenośną, a większość takich urządzeń była raczej przeznaczona do użytku ze stacjonarnymi kasami. Wybrałem się więc do dużego sklepu elektronicznego, sprzedającego terminale płatnicze w Gdańsku, w celu znalezienia odpowiedniego urządzenia do mojej kasy. Oczywiście nie miałem zbyt dużej wiedzy, dlatego też musiałem polegać na opiniach pracowników, którzy okazali się bardzo pomocni i mieli dużą wiedzę o wielu różnych urządzeniach, ku mojemu nieskrywanemu zaskoczeniu. Miałem możliwość przejrzenia bardzo wielu różnych terminali, różniących się przede wszystkim rozmiarami i funkcjonalnością, spośród których wybrałem kilka modeli o najmniejszych gabarytach. Były one przede wszystkim bardzo wygodne i łatwe do przenoszenia, bo nie zajmowały za wiele miejsca, a jednocześnie miały możliwość płatności zbliżeniowej i standardowej. Model przeze mnie wybrany miał również możliwość dokonywania transakcji za pomocą telefonu komórkowego, która była przydatna, choć dość rzadko używana.

Nowy sprzęt nie był zbyt trudny do opanowania, zwłaszcza że większość funkcji była programowana automatycznie. Wystarczyło tylko podłączyć terminal do kasy i włączyć program sterujący, by terminal sam pobrał wszelkie potrzebne dane z kasy i zaprogramował wszelkie funkcje. Tak jak się spodziewałem, terminal był świetnym dodatkiem do wyposażenia kramu, i spowodował bardzo duże zwiększenie sprzedaży, samą możliwością dokonywania płatności kartą. Był również na tyle łatwy w obsłudze iż nie musiałem wcale przyzwyczajać się do jego obecności.