Ręcznie wykonane obrazy do mieszkania

Długo zastanawialiśmy się nad tym, jakie dekoracje wybrać do naszego nowego mieszkania. Wnętrza pozbawione wszelkich ozdób wydają się być nijakie, nieciekawe, nawet jeżeli wszystkie meble oraz akcesoria do siebie pasują tworząc spójną całość. To jednak dekoracje sprawiają, że wnętrze przemienia się w niebanalne, wyróżniające się na tle innych, wcześniej podobnych pomieszczeń. Wybraliśmy nowoczesne meble, jednak zależało nam na tym, aby wszelkie dekoracje pasowały do tego wystroju, uzupełniając go.

Ręcznie malowane obrazy jako dekoracja mieszkania

obraz ręcznie malowanyMieszkanie charakteryzuje się nowoczesnym oraz dość surowym stylem. Wybraliśmy jasne ściany oraz nieco ciemniejsze meble, które doskonale wyglądają na ich tle. Takie połączenie sprawia, że wnętrze wydaje się być bardziej przestronne. Jednak pomieszczenia zupełnie pozbawione ozdób wydają się w pewien sposób niepełne, jakby czegoś w nich brakowało. Postanowiliśmy powiesić w salonie obraz ręcznie malowany, aby dopełnić wnętrze piękną oraz zwracającą uwagę dekoracją. Wybór wzoru był najtrudniejszą częścią, ponieważ wiązał się z totalną swobodą doboru motywu oraz kolorystyki. Ostatecznie postanowiliśmy powiesić w mieszkaniu surrealistyczne malowidło o bardzo żywych barwach. To był strzał w dziesiątkę, ponieważ takie połączenie kolorów wygląda rewelacyjnie na jasnoszarej ścianie, tworząc kontrast od razu przyciągający wzrok. Wnętrze od razu wygląda o wiele lepiej, ponieważ taka dekoracja sprawiła, ze przemieniło się z zupełnie zwykłego pomieszczenia w takie, które można określić jako niebanalne. Obraz całkowicie dopasowany do indywidualnych preferencji sprawia, że wnętrze, które jest nim ozdobione staje się niepowtarzalne. Jest to bardzo ciekawy pomysł nie tylko dla wielbicieli czy kolekcjonerów sztuki. Obraz powieszony na ścianie sprawia, że nawet najzwyklejsze pomieszczenie staje się ciekawsze oraz bardziej przytulne. Dzieło ręcznie wykonane daje gwarancję, że taka dekoracja jest zupełnie unikatowa. Jest to rozwiązanie o wiele ciekawsze od zwykłych, masowo produkowanych ozdób do mieszkania.

Warto dobrze przemyśleć wybór dekoracji do swojego mieszkania, ponieważ to właśnie one pozwalają na tworzenie niebanalnych wnętrz. Jest to szczególnie istotne podczas projektowania bardziej reprezentacyjnej części mieszkania. Dzięki interesującym ozdobom w pokoju może zapanować przyjemniejsza atmosfera, która z pewnością przypadnie do gustu nie tylko domownikom, ale również wszystkim zaproszonym gościom, którzy od razu zwrócą uwagę na obraz powieszony na ścianie.