Środki chemiczne izolacyjne

 

Jeśli zdecydowaliśmy się na instalację płytek ceramicznych na powierzchniach zewnętrznych, takich jak balkon, taras, lub schody zewnętrzne, powinniśmy także przemyśleć oraz podjąć decyzję w sprawie prawidłowego przystosowania powierzchni do ułożenia na niej jakichkolwiek płytek ceramicznych. Mimo odporności płytek na mróz oraz opady deszczu lub śniegu, nieprzystosowana powierzchnia może doprowadzić do uszkodzenia płytek ceramicznych, a także konieczności ich wymiany, nawet po roku od poprzedniej instalacji.

Hydroizolacje powierzchni zewnętrznych

izolacje balkonuJeśli więc chcemy prawidłowo przystosować powierzchnię zewnętrzną, taką jak na przykład balkon, taras czy schody zewnętrzne do zamontowania na tych powierzchniach płytek gresowych lub klinkierowych, powinniśmy dokładnie zapoznać się z ofertą systemów hydroizolacji powierzchni zewnętrznych. Są one konieczne, jeśli chcemy zachować trwałość materiałów wykończeniowych przez wiele lat, oraz zredukować powstawanie ich mikrouszkodzeń, spowodowanych niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi, takimi jak opady deszczu lub śniegu, oraz silne mrozy. Izolacje balkonu, tarasu lub schodów zewnętrznych to składniki chemiczne, które należy zastosować na dowolnej powierzchni, na której mamy zamiar ułożyć płytki ceramiczne. Izolacja zapobiegnie dostawaniu się wody powstałej z opadów deszczu, pod powierzchnię płytek. Dzięki temu nie rozpuści ona powierzchni betonowej, co może spowodować pękanie płytek, a także wydostawanie się rozpuszczonego betonu wraz z zastosowanym klejem do płytek. Wówczas po ułożeniu płytek ceramicznych gresowych lub klinkierowych, możemy cieszyć się trwałą powierzchnią wraz z wyłożonymi już materiałami wykończeniowymi na naszej powierzchni balkonu, oraz innej, gdzie zastosowaliśmy płytki ceramiczne jako element wykończeniowy. Dlatego tak ważne jest zastosowanie hydroizolacji przed ułożeniem płytek, aby zachować ich trwałość oraz elegancki wygląd przez wiele lat, bez obaw o powstawanie na płytkach pęknięć, jak również wszelkiego rodzaju mikrouszkodzeń związanych z codziennym przemieszczaniem się po płytkach.

Nowoczesne rozwiązania hydroizolacji pozwalają na dokonanie bariery wodnej powierzchni betonowych zewnętrznych. Dzięki temu, materiały wykończeniowe utrzymują się dłużej, a także znacznie zyskują na trwałości oraz wszelkiego rodzaju funkcjonalności. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom, możemy dokonać wyboru hydroizolacji dla naszej powierzchni, możemy bowiem wybrać hydroizolację jedno, lub dwuskładnikową, w zależności od potrzeb oraz warunków naszych powierzchni zewnętrznych.