Stosowanie zabiegu karboksyterapii

 

Wiele z kobiet zastanawia się jak można bezproblemowo i nieinwazyjnie odmłodzić skórę, nie powodując tym samym efektów ubocznych, a także nie stosując środków chemicznych. Na pierwszy plan wysuwa się przede wszystkim metoda karboksyterapii. Dzięki zastosowaniu innowacyjnych metod odmłodzenia skóry za pomocą dwutlenku węgla możliwe jest spowodowanie trwałego i zauważalnego efektu w szybkim czasie. Jakie jeszcze korzyści może nieść ów zabieg w dłuższej perspektywie czasowej?

Dlaczego warto zdecydować się na zabiegi karboksyterapii?

karboksyterapiaTego typu zabiegi są pomocne przede wszystkim w przypadku problemów z cellulitem. Dzięki zastosowaniu tego rodzaju metody można w znaczny sposób ograniczyć nieestetyczne zmiany na skórze, a także spowodować ich zredukowanie. Karboksyterapia to popularny element walki z tak zwanymi „workami pod oczami”. Dzięki zwiększeniu ilości kolagenu i elastyny w skórze, a także zwiększeniu wielkości naczyń krwionośnych, możliwe jest poprawienie wyglądu prawie każdej części naszego ciała. Terapia polega na wstrzykiwaniu małych dawek dwutlenku węgla, które są podawana dzięki specjalistycznym i nowoczesnym urządzeniom. Efekty zabiegu są długotrwale widoczne, a pacjenci mogą odnawiać terapię w długich (najczęściej rocznych) odstępach czasowych. Zabiegi są wykonywane w profesjonalnych salonach i gabinetach zabiegowych, a cena każdego zabiegu nie jest przesadnie wysoka. Dzięki temu możliwe jest przeprowadzanie wielu zabiegów, obejmujących wiele części ciała za jednym razem. Gabinety kosmetyczne przeprowadzające tego rodzaju zabiegi posiadają najnowocześniejsze i bezpieczne urządzenia, które zapewniają szybkie i bezproblemowe wykonanie każdego zabiegu karboksyterapii. Wielu pacjentów jest zadowolonych z terapii, a sesje zabiegowe zmniejszyły w znaczny sposób problem z cellulitem u wielu osób. Dzięki zastosowaniu wstrzykiwania dwutlenku węgla możliwe jest wielokrotnie lepsze ograniczenie tej niechcianej przypadłości, niż to ma miejsce podczas stosowania tradycyjnych oraz farmakologicznych metod.

Na zabieg tego typu może zdecydować się praktycznie każda osoba, która spełnia wstępne kryteria medyczne. Dzięki kompleksowym badaniom możliwe jest szybkie określenie możliwości zastosowania konkretnego zabiegu dwutlenkiem węgla. Lista przeciwwskazań do terapii nie jest obszerna, a co za tym idzie osoby w każdym wieku, mogą zdecydować się, na wdrożenie tego typu terapii do swojego pakietu zabiegów oraz kuracji należących do dziedziny nowoczesnej medycyny estetycznej.