Suszone pomidory pasują do wielu dań

 

Włochy to piękny i malowniczy kraj położony na południu Europy. Z pewnością każdy z nas o nim słyszał, a niektórzy być może mieli nawet okazję go odwiedzić. Wielu podróżników, artystów, działaczy, miłośników wrażeń, emigrantów, a także turystów zachwyciło się w przeszłości i wciąż zachwyca zapierającymi dech w piersiach krajobrazami, bogatą przyrodą, ale przede wszystkim gościnnością mieszkańców.

Wyjątkowy smak suszonych pomidorów

pomidory suszone bez konserwantówWłosi są bardzo przyjaźnie nastawieni do każdego, kto zechce odwiedzić słoneczną Italię. Wybierając się na wakacje na Półwysep Apeniński, warto czasami wyjść poza mury hotelu i spotkać się z mieszkańcami tego niezwykłego kraju. Wówczas będziemy uraczeni ciekawostkami z pierwszej ręki, posłuchamy brzmienia melodyjnego włoskiego języka, będziemy też mieli okazję spróbować oryginalnych potraw. Kuchnia włoska nie może obejść się bez pomidorów – warzywo to jest głównym składnikiem wielu tamtejszych potraw, i to nie tylko na surowo. Przykładowo, pomidory suszone bez konserwantów, które znajdziemy zarówno we Włoszech, jak i w wielu polskich sklepach, mogą stać się bazą lub głównym dodatkiem do wielu dań. Warto zauważyć, że suszone pomidory smakują nieco inaczej, niż te surowe, znacznie zmniejszają też swoją objętość podczas procesu suszenia. Dlatego do wyprodukowania jednego słoiczka tego przysmaku potrzebujemy wielu surowych pomidorów. Zazwyczaj są one następnie zalewane olejem lub oliwą z dodatkiem przypraw. Takie pomidory możemy wykorzystać na wiele różnych sposobów: utrzeć na pastę do kanapek, nafaszerować jajka, dodać do pieczonej karkówki lub posypać nimi pizzę. Tak naprawdę ogranicza nas jedynie własna wyobraźnia i doświadczenie w kulinarnych eksperymentach. Włosi kochają ten niezwykle smaczny dodatek, a w ostatnim czasie zdobywa on sobie stale rosnącą popularność także i u nas. Jeśli pragniemy spróbować suszonych pomidorów bez dodatku konserwantów, powinniśmy udać się do sklepu i wybrać taki słoiczek, na którego etykietce nie widnieją zbędne dodatki. Z pewnością będzie to korzystne dla naszego zdrowia, a także dla smaku potraw, które planujemy przyrządzić.

Suszone pomidory to wyjątkowy dodatek, który możemy wykorzystać w naszej kuchni na wiele różnych sposobów. Jeśli pragniemy zainspirować się kuchnią włoską i przyrządzić danie przypominające nam słoneczne i beztroskie wakacje, suszone pomidory będą tutaj strzałem w dziesiątkę. Pamiętajmy jednak, by zawsze kontrolować skład zawartości słoiczka i wybierać pomidory bez dodatku konserwantów i polepszaczy.