W czym może pomóc laser frakcyjny?

Z wiekiem produkcja kolagenu spada, co prowadzi do rozpadu podstawowej struktury skóry. Degradacja kolagenu powoduje, że skóra traci elastyczność i siłę, co powoduje jej wiotczenie i powstawanie zmarszczek. Zagrożenia środowiskowe, takie jak narażenie na promieniowanie UV i zanieczyszczenia, mogą dodatkowo pogarszać stan skóry i powodować jej przebarwienia. Frakcyjne zabiegi laserowe są jak peelingi chemiczne i dermabrazje, ale powodują jedynie minimalne uszkodzenia cieplne.

Zabiegi z użyciem lasera frakcyjnego – kiedy warto?

laser frakcyjny krakówMetoda frakcyjna wykorzystuje lasery do odparowywania uszkodzonych komórek skóry, umożliwiając zastąpienie starszych komórek nowymi, zdrowszymi. Tę metodę odnowy skóry stosuje się w leczeniu zmarszczek, blizn, brodawek, powiększonych gruczołów i innych problemów skórnych. Leczenie za pomocą lasera frakcyjnego może pomóc usunąć nierówności kolorystyczne, przebarwienia i drastycznie zredukować zmarszczki, dzięki czemu skóra będzie wyglądać młodziej i zdrowiej. Laser frakcyjny kraków oferuje kilka innych korzyści oprócz tego, że skóra staje się młodzieńcza i pozbawiona zmarszczek. W rzeczywistości jest to jedna z najlepszych metod zmniejszania blizn po trądziku i odnawiania skóry twarzy uszkodzonej w wyniku działania promieni słonecznych. Laser frakcyjny stymuluje naturalny proces odnowy kolagenu w organizmie i przyspiesza proces gojenia. Rekonwalescencja po zabiegu z użyciem lasera frakcyjnego trwa zwykle około tygodnia. Przez pierwsze dwa dni można spodziewać się zaczerwienienia, pulsowania skóry i lekkiego obrzęku, a następnie w dniach od trzeciego do piątego skóra zacznie się łuszczyć. Jakkolwiek kuszące jest skrobanie i ściąganie suchych płatków skóry,należy oprzeć się pokusie i pozwolić, by skóra sama się zagoiła, inaczej ryzykuje się powstaniem blizn. Zabieg z użyciem lasera frakcyjnego powoduje minimalne skutki uboczne, a okres zupełnego powrotu do zdrowia po zabiegu jest krótki (przynajmniej w porównaniu z innymi intensywnymi laserami).

Zabieg z użyciem lasera frakcyjnego to nieinwazyjna metoda, wykorzystująca mikroskopowy laser, który wnika w skórę, aby stymulować wzrost nowego kolagenu i elastyny. Powoduje to wygładzenie zmarszczek i blizn, blaknięcie przebarwień i zasadniczo odnawia całą skórę. W przeciwieństwie do naprawdę agresywnych laserów, laser frakcyjny jest zabiegiem który służy do odnowy skóry, co oznacza, że ​​celuje tylko w niewielką część skóry twarzy na raz, nie powodując uszkodzeń w obszarach, które nie są leczone.