Własnoręcznie pieczone ciastka

Słodkie wypieki towarzyszą nam nie tylko od święta, ale też na co dzień jako przekąska do kawy. W dzisiejszych czasach każdy z nas ma dostęp do milionów przepisów, które znaleźć można w Internecie. Rosnącą popularnością cieszą się te, które nastawiają się przede wszystkim na zdrowe składniki. Wiele osób szuka przepisów na słodkości, w których nie znajdziemy ani grama cukru. Istnieją bowiem różne inne alternatywy słodzenia wypieków. Wśród takich zdrowych przepisów znaleźć można prawdziwe perełki.

Jaglane ciastka pieczone w domu

smaczne ciastka z płatków jaglanychGotowanie i pieczenie stało się dla wielu osób prawdziwą pasją. W dzisiejszych czasach coraz więcej ludzi szuka dla siebie jakichś zajęć, które mogą z czystą przyjemnością wykonywać po pracy. Gotowanie lub pieczenie może być taką pasją właśnie. Tym bardziej, że w Internecie nie brakuje ciekawych przepisów i porad od osób, które na branży gastronomicznej zjadły zęby. Ja co prawda nie jestem wielką pasjonatką przebywania w kuchni, jednak od czasu do czasu nachodzi mnie ochota na przyrządzenie czegoś naprawdę dobrego. Korzystam wówczas z ogromnej wiedzy, jaka dostępna jest w sieci. Ostatnio znalazłam przepis na smaczne ciastka z płatków jaglanych bez dodatku cukru. Jest to dla mnie bardzo ważne, bo staram się unikać cukru jak tylko mogę. Jaglane ciastka są bardzo łatwe do przyrządzenia i można dodawać do nich różne dodatki. Po upieczeniu są bardzo chrupiące i naprawdę smaczne. Do tej pory kupowałam ciastka jaglane w sklepach lub piekarniach, jednak nic nie zastąpi smaku samodzielnie upieczonego produktu. Tym bardziej, że przynajmniej wiem jakie składniki się w takich ciastkach upieczonych przeze mnie znajdują. Wpadłam nawet na pomysł, że takie ciastka mogą być ciekawym pomysłem na upominek. Można je upiec, zapakować na przykład w jakieś ładne pudełko i zanieść jako własnoręcznie przygotowany prezent dla babci, rodziców albo dla kogoś znajomego. Ciastka z płatków jaglanych sprawdzą się też na każdym przyjęciu. Jeżeli nie mamy czasu ich piec, to można zajrzeć do najbliższej piekarni, gdzie często są one sprzedawane na wagę.

Uwielbiam ciastka, ale z racji tego, że od jakiegoś czasu staram się unikać cukru, kiedy coś piekę szukam przepisów bez cukru. Ostatnio znalazłam przepis na ciastka, wykonane z płatków jaglanych. Można do nich dodawać różne składniki, takie jak orzechy, migdały, a nawet rodzynki. Po upieczeniu takie ciastka są wspaniałe zarówno pod kątem smaku, jak i wyglądu. Aż ciężko się im oprzeć. W Internecie jest też mnóstwo innych przepisów na ciekawe dania bez cukru.