Z czego składa się manifest dotyczący Agile?

W przypadku firm pracujących nad różnego rodzaju oprogramowaniem można usłyszeć o metodykach pracy dzięki którym możliwe jest osiągnięcie naprawdę wysokiej wydajności, a przy tym też dobrej jakości tworzonych produktów. Powinniście zapoznać się nieco bliżej z takimi metodologiami pracy, bo będziecie wiedzieli czy jest to dla was coś godnego uwagi, a przy tym czy warto zdobywać konkretne certyfikaty dotyczące tych metodyk. Jest to mimo wszystko dosyć istotna wiedza.

Jakie reguły są zawarte w manifeście Agile?

manifest agileW przypadku czegoś takiego jak Agile, a więc programowanie zwinne, zostało to oparte na specjalnym manifeście. Wypisano tak reguły, według których należy działać chcąc osiągnąć naprawdę sporą efektywność pracy. Chciałbym więc napisać nieco o tych zasadach. Przede wszystkim chodzi tu o zapewnienie satysfakcji klienta dzięki tworzeniu oprogramowania w szybki sposób, a przy tym w pełni zgodny z jego wymaganiami. Do tego należy ciągle sprawdzać czy wymogi się nie zmieniły w czasie gdy pracuje się nad oprogramowaniem. Jednocześnie miarą postępu o której trzeba pamiętać jest działające oprogramowanie. Należy co jakiś czas dostarczać działający produkt, dzięki czemu wiadomo czy jest to coś zgodnego z konkretnymi wymaganiami. Jeśli się chwilę zastanowicie nad tym wszystkim to zrozumiecie, że w ten sposób można osiągnąć naprawdę wysoką wydajność. Jednocześnie warto pamiętać o tym, że komunikacja w zespole powinna być możliwie jak najbardziej bezpośrednia. Dzięki temu można osiągnąć wysoką wydajność, a przy tym też polepszyć kontakt między ludźmi. To własnie na tych zasadach opiera się manifest Agile. Oczywiście nie jest to jeszcze wszystko, więc powinniście przeczytać ten manifest gdzieś w internecie. Dzięki temu będziecie wiedzieli o wszystkich założeniach według których działa coś takiego jak Agile. Naprawdę warto postarać się o działanie według tego rodzaju skutecznej metodyki pracy, bo jednak efekty osiągnięte w ten sposób są po prostu wspaniałe. Jestem pewien, że sami zdołacie to zauważyć.

Oczywiście jest sporo materiałów z którymi dobrze jst się zapoznać, jednak ten manifest jest w tym przypadku podstawą. Dzięki niemu będziecie wiedzieli w jaki sposób właściwie ma funkcjonować metodyka oparta na Agile. Dlatego też powinniście się postarać o zdobycie wiedzy na ten temat. Jest wiele książek oraz artykułów dotyczących Agile. Do tego dobrze jest w późniejszym czasie przejść odpowiednie kursy oraz zdobyć certyfikaty, które poświadczą o waszej wiedzy oraz umiejętnościach.