Zaawansowane zegarki od Garmina

 

Zegarki sportowe były niesamowicie przydatne w większości sytuacji, choć obecnie dostępne, zaawansowane modele znacznie przekraczały możliwościami stare egzemplarze. Nowoczesne zegarki były bowiem urządzeniami zdecydowanie wielofunkcyjnymi, a niektóre ich możliwości potrafiły zwrócić uwagę nawet najbardziej zaprawionych sportowców, od lat używających sprzętu treningowego i elektronicznego podczas ćwiczeń. O ich przydatności przekonaliśmy się niedawno, podczas niedawnej przerwy od pokazów.

Nowoczesne zegarki sportowe od Garmina

zegarek garminBrak imprez nie oznaczał jednak przerwy od treningów, gdyż robiliśmy co tylko było w naszej mocy by utrzymać się w formie także poza sezonem. Wymagało to jednak nie tylko użycia profesjonalnych sprzętów treningowych, ale również urządzeń elektronicznych, które ułatwiały dopasowanie trybu treningu do indywidualnych możliwości zawodników. Zegarki sportowe były jednymi z najbardziej przydatnych urządzeń podczas owych treningów, gdyż nie tylko pozwalały na mierzenie czasu, ale posiadały również szereg niezwykle przydatnych funkcji, które były niespotykane w starszych odmianach. Jednym z najlepszych modeli, z jakim mieliśmy do tej pory do czynienia, był sportowy zegarek Garmin. Był to zaawansowany model elektroniczny, służący nie tylko jako zwykły zegarek czy stoper, ale również urządzenie mogące mierzyć przebiegnięty dystans, na bieżąco monitorować tętno i ciśnienie zawodnika. Zegarki te były tak nowoczesne, iż posiadały możliwość wyświetlania zminiaturyzowanej mapy, podobnie do nawigacji samochodowych, i wskazywać pokonaną trasę, łącznie z wszystkimi informacjami o stanie zawodnika. Pozwalały więc nie tylko na wyznaczenie najlepszych torów do ćwiczeń, ale również łatwe określenie ich trudności po ledwie jednej próbie ich pokonania. Mimo całej elektroniki, były one jednak ciągle sprzętem sportowym, przeznaczonym do ćwiczeń, więc posiadały zdecydowanie wysoką odporność na wszelkie uszkodzenia, posiadając wzmacnianą obudowę antywstrząsową.

Mogły być również z powodzeniem używane przez pasjonatów nurkowania, gdyż nie tylko wyposażone były w wodoodporne uszczelnienie, pozwalające na zanurzenie urządzenia nawet do stu metrów głębokości, ale również mogły ową głębokość mierzyć, dzięki funkcji ograniczonego pomiaru ciśnienia otoczenia. Tak nowoczesny i zaawansowany sprzęt oczywiście nie należał do najtańszych, choć przydatność i funkcjonalność urządzenia tak niewielkiego jak zegarek była niekwestionowana, a zastosowania dla niego zależały głównie od wyobraźni użytkownika.