Zalety mezoterapii igłowej

Wizyta w gabinecie kosmetycznym jest doskonałym sposobem na to, by pozbyć się defektów urody. Wykwalifikowane kosmetyczki oferują szereg różnego rodzaju zabiegów, co sprawia, że klientki mogą odmłodzić swoją skórę, a także poczuć się dużo lepiej. Jednym z popularniejszych zabiegów, jakie wykonywane są w gabinetach medycyny estetycznej jest mezoterapia. Zabieg daje zaskakujące efekty, jednak ważne jest, by był wykonywany przez doświadczonych specjalistów, gdyż wówczas zyskujemy pewność, iż będzie bezpieczny i przyniesie pożądane rezultaty.

Duża popularność mezoterapii igłowej 

mezoterapia igłowa w katowicachW dobrych gabinetach kosmetycznych oferowana jest mezoterapia igłowa W Katowicach znaleźć można doświadczonych specjalistów, którzy czuwają na tym, by zabieg był skuteczny. Efekty, jakie można uzyskać, to wyraźnie zregenerowana oraz nawilżona skóra, która wygląda dużo młodziej. Zabieg można wykonać o każdej porze roku, jednak najlepszym momentem jest wiosna i zima. Dzięki niemu można zapewnić skórze młody i promienny wygląd. Wskazaniem do stosowania tej metody są drobne zmarszczki na twarzy, szyi oraz dekolcie, a także trądzik i blizny, cellulit rozstępy oraz wypadanie włosów. Mogą z niego skorzystać panie, których skóra jest odwodniona. Mezoterapia igłowa polega na wprowadzaniu substancji aktywnych w głąb skóry, stosuje się do tego niezwykle cienkie igły. Wykorzystanie specjalistycznych urządzeń sprawia, że można wstrzyknąć preparat na odpowiednią głębokość. Podczas zabiegu wykonywane są mikronakłucia, które pobudzają skórę do samoregeneracji. Podczas zabiegu można czuć lekki dyskomfort, jednak nie jest on specjalnie uciążliwy. Wprowadzenie aktywnych substancji, a także specjalny masaż sprawiają, że substancje aktywne są rozprowadzane wewnątrz. Minimalizuje to ryzyko ewentualnych obrzęków. Czasem pojawiają się drobne krwiaki, jednak po kilku dniach wchłaniają się. By metoda ta przyniosła pozytywne efekty konieczne jest wykonanie serii zabiegów. Mezoterapia może być także stosowana jako metoda zapobiegająca łysieniu. Odpowiednie substancje wnikają do mieszka włosowego, co stymuluje jego wzrost.

Zabieg ten jest skuteczny w przypadku osób, u których dopiero zaczyna się proces łysienia, gdy jest on zaawansowany, może okazać się nieskuteczny. Mezoterapia igłowa daje pozytywne efekty, jest to skuteczny sposób na walkę z wypadaniem włosów, wzmocnienie ich, nadanie im blasku. Zabieg ten może być wykonywany na całe ciało, a wprowadzenie substancji odżywczych i regenerujących znacznie poprawia wygląd skóry.