Żaluzje wewnętrzne zamontowałem w oknach samodzielnie

Jak uchronić pomieszczenia w domu przed wpadającym do środka słońcem? Długo zastanawiałem się nad tym, kiedy wprowadziliśmy się z żoną i synkiem do naszego nowego domu. Można tutaj mówić o małym paradoksie, bo z jednej strony chcieliśmy mieć w domu jak najwięcej okien, przez które wpadają promienie słoneczne. Dzięki temu można przecież korzystać z darmowego światła przez cały dzień. Z drugiej zaś strony pożałowaliśmy tej decyzji, kiedy nadeszły prawdziwe upały. Szybko wymyśliłem rozwiązanie.

Samodzielny montaż żaluzji wewnętrznych to duża oszczędność

wewnętrzne żaluzje w WarszawieZ dużych okien cieszyliśmy się bardzo, kiedy na dworze panowała temperatura, która nie przekraczała dwudziestu pięciu stopni. Przy takiej temperaturze i sporym zacienieniu od strony tarasu w domu nie było gorąco, ale za to idealnie jasno. Latem światło dzienne umożliwia spore oszczędności na korzystaniu z energii elektrycznej. Dopiero kiedy na dworze zrobiło się naprawdę gorąco to poczuliśmy, że w domu zrobiło się równie ciepło jak na dworze. I wtedy właśnie postanowiłem zająć się zasłonięciem okien przed takim skwarem. Możliwości jest wiele, ale nie chciałem wydawać w tym celu zbyt dużej kwoty. Idealne byłyby rolety, ale one poniekąd nie dają balansu pomiędzy światłem a jego brakiem. Postanowiłem więc zamówić wewnętrzne żaluzje w Warszawie u jednego z najbardziej znanych producentów Zdecydowałem się na opcję bez montażu, ponieważ stwierdziłem, że poradzę sobie z tym samodzielnie. Szczerze powiem, że to bardzo proste. Żaluzje zamawiałem przez internet, więc sam podawałem wymiary okien według podanej na stronie producenta instrukcji. Po tygodniu żaluzje przyszły do mnie kurierem. Do żaluzji dołączona była dokładna instrukcja ich montażu. Samemu było mi trudno uwierzyć w to, że do ich zamontowania wystarczył mi jedynie zestaw śrubokrętów. Teraz mogę powiedzieć, że jest to bardzo dobre rozwiązanie. Można zaciemnić wnętrze, ale światło dzienne wpadające do domu jest wystarczające do normalnego w nim funkcjonowania. Jest natomiast o wiele chłodniej, co zdecydowanie ułatwia funkcjonowanie.

Na wykonanych samodzielnie pracach zaoszczędziłem kilkaset złotych. Mniej więcej tyle kosztowałby montaż żaluzji w kilkunastu oknach. Same żaluzje udało mi się kupić w bardzo dobrej cenie, bo zdecydowałem się na ofertę bezpośrednio od producenta w Warszawie. Zamawiając żaluzję przez internet trzeba tylko dokładnie pomierzyć wszystkie okna. Jest to bardzo istotne, ponieważ producent opiera się tylko i wyłącznie na danych, które podajemy przy zamówieniu.